Technické zpracování a kvalita fotografií


foto0046b.jpgVšechny fotografie jsem fotil pět let starým automatem na obyčejný film s kvalitou 100, občas 200, takže po nascanování na mém levném scaneru se ukázaly všechny chyby fotografií, technické nedostatky scaneru, mých rukou, očí, hlavy... ...zejména v zobrazení světlých ploch. Při celkovém počtu 218 fotografií jsem neměl trpělivost upravovat jednu po druhé (stačilo mi scanování a ořez, uff) a tak jejich kvalita je výsledkem kompromisu mezi rychlostí zpracování (dávkově) a určité "přijatelné" kvality.
Doufám, že mi to odpustíte.

Při zpracování jsem používal Paint Shop Pro 7, skvělý a nedoceněný XnView v1.19 (protože jako jeden z mála prohlížečů ukazuje rozměry obrázku:-)) a na základ galerie byl použit Express Thumbnail Creator verze 1.4 (poté co jsem vyzkoušel asi dvacet jiných "galeristů"...)

Josef Švajgl

foto0050a.jpgP.S. Jestli mi chcete udělat radost, navštivte prosím můj web www.bodybuilding.cz a napište mi váš názor na tento web, i když třeba neznáte nic okolo tématu. Také tam najdete můj aktuální email, protože tyto stránky pravděpodobně již nikdy nebudu měnit, ledaže bych znovu jel na NZ.


reklama