Rangitoto Island


foto0047b.jpgfoto0005b.jpgfoto0046a.jpgOblíbeným výletním místem je nejmladší aucklandská sopka Rangitoto Island, která soptila naposledy před 300 lety.

Zajímavé je, že tento ostrov vypadá ze všech stran stejně. Doprava na něj je velmi rychlá, z přístaviště jezdí každou chvíli rychlé ferry.foto0054c.jpg foto0045a.jpgCestou minete námořní akademii NZ, kde je velmi hezké muzeum vývoje vojenského loďstva, které kromě toho, že vstup je zdarma, nabízí velkou sbírku modelů lodí. Jako správce muzea je tam kapitán, který jako by vypadl z obrázkových knížek, zkrátka ošlehaný, asketický, šedivý mořský vlk s plnovousem.

foto0057d.jpgfoto0057b.jpgCelý ostrov je přírodní rezervací a je možné ho projít pěšky nebo využít malého vláčku taženého traktorem, což mi připadá odpudivé. Na ostrově je možné vidět zajímavé přírodní scenérie pro nás exotických rostlin a lávových polí, které sice vypadají zdálky jako oraniště, ale ve skutečnosti je to neuvěřitelně tvrdý materiál, takže je třeba mít velmi kvalitní obuv. Sportovní boty to opravdu nevydrží, což jsem si ověřil v praxi.

 


reklama