Západní pobřeží


foto0018d.jpgfoto0018b.jpgZápadní pobřeží Jižního ostrova je pokryto z velké části původním porostem subtropického pralesa, který stále funguje bez zásahu člověka. Umožňuje to nízká hustota osídlení celého Jižního ostrova a také fakt, že NZ je velmi mladá země.

foto0032b.jpgfoto0033b.jpgfoto0035b.jpgNa západním pobřeží vede pouze jedna silnice, ze které je velmi těžké zabloudit, protože odbočit není kam. Cesta vede velkou část podél pobřeží, kde je možné vidět nádherné přírodní scenérie, navštívit několik kolonií tuleňů, tučňáků, albatrosů a jiných pro nás exotických tvorů. Je třeba si dát pozor při cestování, protože pobřeží je opravdu téměř liduprázdné a je možné vidět značky typu, "Příští stálé osídlení 250 km," Příští benzínová pumpa 300 km" apod. To stálé osídlení pak znamená cca 20 domů, 2 motely a jeden obchod :-))

foto0032d.jpgfoto0033d.jpgfoto0033c.jpgNa západním pobřeží se nám potvrdilo heslo, že nejlepší věci jsou zadarmo. Opravdu se vždy vyplatilo zastavit a jít se podívat na nějaké místo, na které upozorňovala šipka u cesty. Po cestě jsme potkali mnoho cyklistů na kolech, které jsem upřímně obdivoval, protože hory byly často pořádně. Navíc Kiwiové říkají tomuto pobřeží místo West Coast (západní pobřeží) Wet Coast (mokré pobřeží), protože zde prší více jak 280 dní v roce. My jsme měli štěstí a z jedenáctidenní cesty po Jižním ostrově NZ pršelo pouze jeden den.
Pokud bych měl vybrat nejkrásnější oblast NZ, bylo by to určitě západní pobřeží.


reklama