RedWOLF HOMEPAGE

Aneb jak je to vlastně s bezpečnost dat na Internetu, elektronický obchod, SSL, certifikáty, zabezpečení dat, X.509, X.509, certifikační autorita, smart card a tak dale

Vítejte na strankach http://home.worldonline.cz/~cz122993/ ,
        tyto stránky si kladou za cíl pruběžně zveřejňovat informace o bezpečnosti dat na Internetu formou krátkých článečku a odkazů jenž budou aktualizovány cca 1x denně. Pakliže jste z firmy či společnosti o které se zde píše, nebo je na Vaše stránky učiněn odkaz a Vy si to nepřejete tak napište na redwolf@wordmail.cz a bude promtně sjednaná náprava. Pakliže máte  jakýkoliv dotaz či přípomínku k textu zde uvedeném tak učiňte totéž, velice rádi zveřejníme Váš odborný komentář či zážitek z praxe.

7.4.2000 - 001
Původně jsem sice sliboval aktualizaci této stránky cca 1 denně, ale nějak se to "zvrhlo", moc práce a nehorazné obstrukce lidi kteří dělají do počítačové bezpečnosti způsobily, že jsem se k aktualizaci této stránky dostal až nyní. Zároveň jsem se "trochu" díval do log souborů a nestačil jsem se divit co za lidi se chodí dívat na tyto stránky. Nalezl jsem zde IP adresy dost renomovaných firem a to jak Českých tak zahraničních jako příklad mohu uvést PVT.NET, IBM, dokonce sem chodí i lidé  ze statní správy a magistrátu. Je to jedině dobře o bezpečnost dat versus Internet by se podle mě měl zajímat každy. Tak co už jste si provedli upgrade svého prohlížeče? Ptáte se mě co jsem dělal, že jsem měsíc nic nepřidal? Zkuste se podivat na http://www.ecard.cz a možná pochopíte. Nebude to dlouho trvat a skončí monopol jediné certifikační autority u nás.

PS: zítra přidám zajímavé odkazy

7.3.2000 - 001

    Ješte předtím než začneme debatovat o bezpečnosti dat na Internetu doporuči všem provést upgrade svého Internetového prohlížeče pro podporu 128-bit šifrování. Používáte-li MIE odkaz na upgrade je http://www.microsoft.com/windows/ie/download/128bit/intro.htm bohužel doplňující informace jsou v anglickém jazyce. Používáte-li NN odkaz pro upgrade je zde
http://www.fortify.net bohužel i zde jsou dolňující informace v anglickém jazyce. Stahněte-si dané upgrade nainstalujte ho a pak zkountrolujte výsledek své práce zde https://www.fortify.net/sslcheck.html.
    Používate-li jako opreční systém MS WIN není taky od věci občas skusit aktualizaci produktů na http://windowsupdate.microsoft.com/   člověk občas žas co tam všechno lze najít.  A az to budete mit hotové skuzte se sem vrátit možná zde bude už další článeček. R.W.